Přeskočit navigaci
Caparol
Clean
Concept
Caparol
Clean
Concept

Caparol výzkum

Značka Caparol je jedničkou na německém trhu značek pro profesionály. Na českém trhu působí Český Caparol s.r.o. od roku 1994 a zejména jako dodavatel kontaktních zateplovacích systémů si během let vybudoval významné a stabilní postavení. Vzhledem k tomu, že klade velký důraz na kvalitu materiálů včetně komplexního servisu a poradenství, řady klientů a spokojených koncových zákazníků se neustále rozšiřují.

Caparol se problematikou odolnosti omítek a barev proti řasám a plísním zabývá desítky let. Provádí výzkum a vývoj ve vlastních laboratořích, testuje ve ztížených podnebných podmínkách v testovacích areálech v Německu a Rakousku, před nedávnem dokonce realizoval výzkumný projekt ve spolupráci s ČVUT a VŠCH. Tato řešení byla otestována i v běžných podmínkách, kdy na v Česku i na Slovensku má Caparol řadu úspěšných sanací, které potvrzují kvalitu výrobků. 

Caparol Clean Concept

Díky mnohaletým zkušenostem a výzkumu může nyní Caparol v České republice nabídnout zákazníkům rozšíření své nabídky o systémové řešení pro sanaci zaplísněných fasád se zárukou.

Řešení stojí na systematickém postupu, počínaje analýzou objektu, přes návrh přesného postupu pro konkrétní budovu, až po udělení záruky v délce trvání až 12 let od dokončení sanace, a to přímo ze strany Caparolu.

Pro tento program Caparol vybral prémiové fasádní barvy ThermoSan NQG, CarboSol a Muresko. Každá z těchto barev nabízí unikátní vlastnosti a je špičkově vybavená pro boj s biologickým znečištěním. Ať už jde o technologii NQG, tedy zasíťované nano-křemenné částice ThermoSanu, technologii karbonových vláken v případě CarboSolu, nebo technologii SilaCryl® v případě Mureska. Všechny tři barvy jsou silikonové, jsou tedy prodyšné pro vodní páry, ale nepropustné pro vodu v kapalném skupenství, mají tvrdý povrch, na kterém neulpívají nečistoty a rychle schnou.