Přeskočit navigaci

Capacryl PU

Vodouředitelné vysoce čistitelné nátěry s hladkým povrchem

Řada polyuretanových laků na vodní bázi Capacryl PU Gloss, Satin a Matt je unikátní v tom, že se dá použít na různé povrchy. Capacryl PU Gloss a Satin jsou vhodné pro použití v exteriérech i interiérech a díky svému hladkému povrchu, jsou vysoce čistitelné a odolné vůči mechanickému poškození. Splňují třídu oděru na mokra dle ČSN EN 13 300 a třídu 1. První třída je nejodolnější vůči mokrému čištění a musí mít po 200 cyklech čištění úbytek vrstvy max. do 5 µm.  Lze je použít při výmalbě vnitřních stěn, soklových zdí, které jsou velice zatěžované. Capacryl PU můžete natřít i tvrdé plasty, kov či výrobky ze dřeva. Tam, kde zákazník požaduje, mít různé povrchy v totožném odstínu je vhodné použít právě produkty řady Capacryl PU.

Lidé v dnešní době kladou veliký důraz na ekologii.  Ve stále vyšší oblibě jsou vodouředitelné produkty, které jsou nezávadné pro životní prostředí a nejsou škodlivé lidskému organismu. Všechny produkty řady Capacryl PU splňují nejpřísnější kritéria pro zdraví a lze je použít dokonce i na dětské hračky, proto jsou také velice vhodné na úpravu interiérů jeslí, mateřských školek, škol a dalších zařízení, které navštěvují děti.

Jsou odolné vůči desinfekčním prostředkům a proto jsou velice často využívány v nemocničních zařízeních,  kde je prioritou čistota.

 Produkt Koncentrace Účinná skupina  látek
 Amocid® 5% roztok fenoly
 Chloramin T trihydrát 2,5% roztok organic. chlor. sloučenina
 Dismozon® pur 4% roztok Per - sloučenina
 Incidur® sprej nezředěný roztok alkoholy
 Buraton® 10F 1% roztok aldehydy
 Microbac® forte 2,5% roztok aminy

Zkouška simuluje mechanické čištění plochy houbičkou. Po testu nebylo provedeno čištění, tzn. dezinfekční prostředek zaschl na povrchu.

Zákazníci si mohou vybrat ze třech různých povrchů. V současnosti požaduje spousta zákazníků barvy v zářivých a sytých odstínech. Ne každá barva dokáže pojmout a udržet vysoké množství pigmentů. Capacryl PU toto dokáže a dá se tónovat do široké škály odstínů.

 

  • ředitelný vodou
  • s minimálním zápachem
  • snadné zpracování
  • difúzní
  • pevný, celistvý povrch
  • vysoká odolnost vůči poškrábání a úderům
  • vhodný pro nátěry dětského nábytku a hraček dle ČSN EN 71-3
  • odolný vůči vodným dezinfekčním prostředkům a domácím čisticím prostředkům
  • bude-li prováděna pravidelná dezinfekce natřených ploch, je možné, díky hladkému nesavému povrchu s uzavřenou strukturou prodloužit interval výmalby na 4-5 let

více o produktu