Přeskočit navigaci
Zdravé
a hygienicky
čisté
prostředí
Zdravé
a hygienicky
čisté
prostředí

Jak na zdravé a hygienicky čisté vnitřní prostředí

Caparol doporučuje produkty vhodné pro povrchy se zvýšenými nároky na hygienu, které je třeba čistit desinfekčními prostředky

V dnešních dnech je kladen mimořádný důraz na hygienu vnitřních prostor. V interiérech trávíme většinu času ve dne i v noci a proto je čistota prostředí, v němž žijeme nebo pracujeme, na prvním místě. V některých provozech jsou pak nároky na čistotu ještě vyšší, je vyžadována dokonalá, sterilní čistota bez škodlivých mikroorganismů. Jde zejména o nemocnice a lékařská zařízení, laboratoře, domovy seniorů nebo provozy společného stravování. Caparol má pro tato zařízení vhodné produkty, které jsou omyvatelné a některé navíc lze čistit i desinfekčními prostředky. Již dlouhá léta se odborníci v DAW věnují výzkumu a vývoji nátěrových hmot, které splňují požadavky na zdraví, design, udržitelnost a efektivitu. Díky vlastním výzkumným a zkušebním kapacitám a dnes již více než 125 letům zkušeností produkty všech značek DAW dosahují špičkové kvality.

Caparol má v nabídce vhodné produkty pro renovaci operačních sálů a nemocničních pokojů, laboratoří, ale také pro ordinace, čekárny a všechny společné prostory ve zdravotnických zařízeních, kde jsou kladeny zvýšené nároky na hygienu a desinfekci. Stěny a podlahy je třeba nejen mýt, ale i pravidelně desinfikovat. A k tomu musí mít jejich povrch potřebnou odolnost. Prvotřídním řešením je dvousložkový epoxidový nátěr DisboPOX W 447. Nátěr je možné použít přímo na minerální podklad (betonová podlaha, omítnutá stěna a podobně), nebo na sklotextilní tkaninu. Pro dobrou čistitelnost se v těchto případech doporučuje hladký povrch. Tato řešení lze s úspěchem použít také pro stravovací nebo restaurační provozy, výrobce a zpracovatele potravin.

V hotelových, lázeňských a restauračních zařízeních jsou povrchy často vystaveny vysoké vlhkosti, takže hrozí riziko rozvoje plísní a dalších mikroorganismů. Leckdy jsou také mechanicky namáhané, vedle estetické funkce jsou na ně kladeny vysoké nároky na odolnost proti oděru a omyvatelnost, často za pomoci různých agresivních čisticích prostředků. Caparol nabízí ve svém portfoliu speciální barvu Indeko-W, která je omyvatelná a obsahuje fungicidní a antibakteriální látky. Je vhodná do potravinářských provozů a lázeňských prostor k sanačním i preventivním nátěrům ploch napadených plísní nebo k ošetření ploch vystavených riziku rozvoje nežádoucích mikroorganismů.

Ve školách a školkách se dnes neučí, družiny a kluby pro volnočasové aktivity jsou prázdné. Není možné je dětem vymalovat, aby se vrátily do čistého? Do školních zařízení doporučujeme výrobky řady Caparol Capacryl PU, lze je tónovat do široké škály odstínů a jsou plně omyvatelné. Mají i certifikát rezistence vůči desinfekčním prostředkům, takže je lze bez obav čistit.

Nejvíce času dnes trávíme doma. Na vnitřní obytné prostory nabízí Caparol široký sortiment produktů, navíc se může zdát, že na malování je teď více času a chuti než za běžného režimu. Proč neudělat radikální změnu interiéru a obléknout váš pokoj, byt nebo dům do nových barevných odstínů a ještě udělat něco pro své zdraví? Právě pro tento účel je vhodná disperzní barva Indeko-plus, která je již od osmdesátých let minulého století vlajkovou značkou společnosti Caparol. Je to první vnitřní barva označená jako E.L.F., tedy barva s minimem těkavých látek a bez rozpouštědel a změkčovadel. Máte-li rádi čistě bílé stěny nebo jste osoba se zvýšenou citlivostí, právě pro vás je určena barva Indeko-plus KF, která nese označení E.L.F. plus a je zcela bez konzervantů.