Přeskočit navigaci
Komplexní systém
Caparol
4+1
Komplexní systém
Caparol
4+1

Perfektní interiér díky dokonalým stěnám

Komplexní systém Caparol 4+1

V různých zeměpisných šířkách jsou zažité rozličné pracovní postupy při stavbách a renovacích domů. Tyto postupy ovlivňuje tradice, místní zdroje stavebních materiálů, řemeslo i požadavky investorů. V případě povrchových úprav interiérových stěn je na našem území zažitá řada postupů, která do budoucna přináší majitelům objektů zvýšené nároky na provádění údržby a opravy. To je samozřejmě výhodné pro řemeslníka, ale pro majitele objektů už méně. Ale také u nás už se najdou řemeslníci, kteří si budují dobré jméno na kvalitně provedené práci a osvícení investoři, kteří takovou kvalitu vyžadují.

Při malování zděných nebo panelových zdí jsou drobné defekty často opravovány sádrou nebo v lepším případě tmelem a následně jsou přetřeny hlinkovou barvou. Zůstane tak zachována hrubá struktura omítky a drobné odchylky v ní jsou vidět. Hlinková barva prakticky neumožňuje žádnou údržbu a v případě znečištění nezbývá než stěnu znovu vymalovat. Zároveň je velmi náchylná na mechanické poškození, děti nebo domácí mazlíčci do ní často mohou vyrýpat přímo umělecká díla. V místech dřívějších prasklin sádra nebo tmel snadno a rychle znovu popraskají, a vzniká nový prostor pro sádrování a tmelení. Opakované opravy pak samozřejmě vedou k celkové nerovnosti povrchu.

Stejně často se setkáme při suché výstavbě ze sádrokartonových desek s postupem, kdy jsou desky naistalovány na sraz, spáry přetmeleny a následně hned natřeny opět hlinkovou barvou. Zcela chybí celkové přetmelení povrchu a přemostění spojů tkaninou tak, aby nemohly vlivem pohybů konstrukce snadno popraskat. Tento postup je u nás zcela zažitý a vede ke snížení popularity suché výstavby, pro tuto špatnou zkušenost u některých investorů.

Jak tedy zajistit povrch stěn v interiéru, který bude dokonale rovný a hladký, rovnoměrně strukturovaný, zcela bez defektů, v perfektním odstínu, odolný pro mechanické poškození i v exponovaných místech jako nároží, snadno čistitelný a omyvatelný, a přesto bude nádherně minerálně matný? A to všechno po opravdu dlouhou dobu!

Požadavky na nátěry stěn v interiéru jsou různé. Žádné dva projekty nejsou stejné. Vsaďte na německé postupy, řemeslné zpracování a kvalitní materiály. Zvolte komplexní systém Caparol 4 + 1 pro dokonalou stěnu. Naše systémové řešení vám zaručí, že všechny použité materiály budou spolu dokonale spolupracovat a s perfektním výsledkem budete spokojeni.

Systém je možné aplikovat na všechny běžné podkladní materiály, minerální omítky, původní stabilní nátěry, prefabrikované betonové díly, pórobeton, beton nebo sádrokarton.


Čtyři komponenty sytému pro perfektní základ

Akkordspachtel SF plus

Vyrovnávací tmel zaručí dokonalou hladkost a rovinnost interiérové stěny.

Nejprve je třeba povrch dokonale vyhladit. V závislosti na podkladním materiálu je před aplikací tmelu nutné povrch ošetřit hloubkovou penetrací. Na dobře připravený podklad je nanesena vyrovnávací vrstva tmelu Caparol Akkordspachtel SF plus. Jedná se o velmi všestranný disperzní tmel určený k přímému použití vhodný i pro aplikaci stříkáním. Dodává se ve vědrech rovnou připravený k použití. Vyniká nízkou hmotností, snadno se zpracovává i brousí, a je díky technologii E.L.F. s minimem těkavých látek a bez rozpouštědel. Po vyschnutí vyhlazeného povrchu je třeba tmel ještě přebrousit pro dosažení ideální rovinnosti povrchu.

CapaSol RapidGrund

Tixoptropní penetrace šetří váš čas a zajišťuje dokonalou přilnavost dalších vrstev.

Přebroušený povrch je potřeba očistit od prachu a následně opatřit základním nátěrem. CapaSol RapidGrund je speciální transparentní základní nátěr s gelovou (tixotropní) konzistencí, která umožňuje aplikaci válečkem bez odstříkávání a stékání materiálu. Použitím tohoto efektivního a inovativního řešení se čas potřebný k aplikaci hloubkového základního nátěru ve srovnání se aplikací štětkou zkrátí o čtvrtinu. Navíc je práce s CapaSol RapidGrund obzvlášť čistá. Má konzistenci vody, ale prakticky nekape a nestříká ani při aplikaci na stropech.

CapaColl GK

Disperzní lepidlo k přímému použití na lepení tapet Capaver AkkordVlies.

Na vyschlou vrstvu základního nátěru jsou systémovým lepidlem CapaColl GK lepeny tapety z netkané textilie Capaver AkkordVlies Z150 S. Lepidlo CapaColl GK také nese označení E.L.F., to znamená, že neobsahuje rozpouštědla a změkčovadla, neuvolňuje tedy do prostředí zápach nebo nežádoucí chemické látky. Má také má dobrou počáteční lepivost, dlouhou dobu zpracovatelnosti po otevření nádoby. Lepidlo je kompatibilní se strojním nanášením tapet a proto je možné ho také nanášet stříkacím zařízením Airless. 

Capaver AkkordVlies Z150 S

Speciální tapeta zajistí dlouhodobé přemostění drobných povrchových trhlin.

Tapeta Capaver AkkordVlies Z150 S je výjimečná hned z několika důvodů. Na lícové straně je ve výrobě nanesena první pigmentovaná vrstva základního nátěru, odpadá tak nutnost další penetrace a následně nanášená vrstva barvy může být jemnější než u konvenční netkané textilie. Jsou vyrobeny z prvotřídního celulózo-polyesterového rouna, které zaručuje výraznou rozměrovou stabilitu. Tapety Capaver AkkordVlies Z150 S se lepí klasickým způsobem na sraz.

Jak vypadá dokonalá stěna?

  • dokonale rovná a hladká
  • zcela bez defektů
  • v perfektním odstínu
  • odolná
  • snadno čistitelná
  • jako nová po dlouhou dobu

Dokonalý finální nátěr zajistí vysoce kvalitní povrchovou úpravu

Aby byl systém 4 + 1 kompletní, ke čtyřem základním komponentům je potřeba zvolit finální nátěr. Na výběr je ze čtyř vnitřních barev s unikátními vlastnostmi. Zajišťují vysoce kvalitní povrchovou úpravu a splňují nejrůznější požadavky, jakou jsou zdravé vnitřní prostředí pro alergiky, intenzivní barvy, snadná omyvatelnost a čistitelnost nebo použití v místnostech se zvýšenou vlhkostí.

Indeko-plus

Perfektní výsledek bez konzervačních látek

Indeko-plus je naše nejkvalitnější a nejoblíbenější omyvatelná a otěruvzdorná interiérová barva. Bezkonkurenční volba pro namáhané prostory jako jsou školy, školky, obchodní prostory, restaurace, chodby nemocnic a kancelářských budov. Barva odolná vůči vodou rozpustným dezinfekčním a čisticím prostředkům, vhodná pro alergiky a vhodná pro nepřímý styk s potravinami. 

PremiumColor

Hluboká temně černá – dokonale zářivé barvy

Barva PremiumColor je vyztužená karbonovými vlákny a odolná proti psacímu efektu: Byla speciálně navržena pro vysoce kvalitní, syté barevné nátěry stěn. Zvláště pro interiéry, které jsou vystaveny vysokému mechanickému namáhání s požadavkem na intenzivní barvy a luxusní vzhled. Barva se ideálně hodí pro hotelové vstupní haly a recepce, galerie, společenské a reprezentativní prostory a exkluzivní prostředí.

PremiumClean

Dlouhodobě krásné stěny bez ušpinění

Barva PremiumClean je nejlepší volba pro vnitřní prostory, které jsou vystaveny zvýšenému mechanickému namáhání a je třeba je často čistit. Barva je omyvatelná, odolná vůči vodním dezinfekčním prostředkům a proto je zvláště vhodná pro použití v místnostech se zvýšenými hygienickými požadavky, jako jsou nemocnice, ordinace lékařů nebo domovy seniorů.

Sylitol® Bio Innenfarbe

Suché stěny a vyvážené vnitřní klima – řešení přímo z přírody

Sylitol® Bio Innenfarbe je interiérová barva na bázi vodního skla, která v místnostech vytváří ideální podmínky pro zdravé prostředí. Je bez změkčovadel, rozpouštědel a konzervačních látek a je také zcela paropropustná. Vlhkost vzduchu se na povrchu neshromažďuje, protože stěna ji může volně absorbovat a uvolňovat přes nátěr barvy. V důsledku toho zůstávají stěny suché i při vysokém zatížení vlhkostí.